Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) przy parafii św. Michała Archanioła w Żytkiejmach zostało powołane z inicjatywy ks. Czesława Króla we wrześniu 2004 r.

Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

Niezwykle ważną rolę w pogłębianiu wiary młodych ludzi odgrywają cotygodniowe spotkania formacyjne, które odbywają się w piątek o godzinie 18:00 (czas zimowy) i 19:00 (czas letni), a  w ostatnią sobotę miesiąca msza na godzinę 18:00 (czas zimowy) i 19:00 (czas letni).

Do KSMu przy parafii św. Michała Archanioła w Żytkiejmach należą:

Julita Syperek,

Joanna Zackiewicz,

Marcin Jabłoński,

Sylwester Rogojsz,

Michał Olechna,

Krystian Bagiński,

Kacper Pojawis.

-----------------------------------------------------------

Starsze zdjęcia i informacje na temat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży można znaleźć na stronie

Archiwum parafii Żytkiejmy Rok 2008 (kliknij)

Archiwum parafii Żytkiejmy Rok 2009 (kliknij)