Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga

Z inicjatywy Ks. Proboszcza Czesława Króla powstało Stowarzyszenie pod nazwą "Żytkiejmska Struga". Ma ono na celu zaktywizować lokalne społeczeństwo do działania na rzecz swojego środowiska. Na zaproszenie odpowiedziało bardzo wiele osób, które stały się zarazem członkami Stowarzyszenia.

Został wybrany zarząd, w skład którego wchodzą następujące osoby:

- Bożena Mikielska (prezes);
- Lucyna Goik (wiceprezes);
- Alina Bułajewska (sekretarz);
- Łucja Orłowska (skarbnik).

Do komisji rewizyjnej weszli:

- Marian Czarniewski (przewodniczący);
- Celina Jabłońska;
- Ks. Proboszcz.

Członkami pozostają: Anna Grześkowiak, Beata Wojtkowska, Małgorzata Mejsak, Wiesława Rudziewicz, Justyna Pawłowska, Małgorzata Siudy, Irena Zawadzka, Helena Szeraszewicz, Edyta Grubkajtys, Bożena Rogojsz, Marek Szeraszewicz, Jadwiga Nieciecka, Małgorzata Czarniewska, Zdzisław Orłowski, Zofia Salwocka, Dorota Hołodowska, Irena Bzura, Józef Mazewski, Lucyna Olszewska, Bożena Jankowska, Lucyna Jabłońska, Sylwia Żukowska, Edyta Radzewicz, Regina Protasiewicz, Lucyna Sowul.

Stowarzyszenie stawia sobie ambitne cele. Wśród nich wielką troską pragnie objąć młodzież. Aktualnie jest w trakcie pisania projektu, który ukierunkowany jest na edukację muzyczną i kulturalną młodzieży.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zawitał św. Mikołaj

6.XII.2009 roku plebanię w Żytkiejmach odwiedził św. Mikołaj. W niedzielne popołudnie po mszach św. dzieci  zebrały się na plebanii, aby spotkać się z św. Mikołajem. Dzieci śpiewały kolędy oraz mówiły wiersze. Dzięki sponsorom przygotowano paczki. Na stole stały świąteczne przysmaki, którymi częstowały się dzieciaki wraz z rodzicami.

Inicjatorem imprezy mikołajkowej był ks. proboszcz Marceli Ogar. Przygotowaniami zajęło się Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”. Po tak pięknie spędzonym niedzielnym i mikołajkowym popołudniu dzieci radosne wróciły do domu.

Podziękowanie sponsorom: ks. Proboszczowi, państwu J. i R. Buczyńskim, A. i M. Pojawis, Stowarzyszeniu „Żytkiejmska Struga”.